خبر20

تنوعی از اخبار روز ایران و جهان

خبر20

تنوعی از اخبار روز ایران و جهان

عمومی

يكشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۶، ۰۴:۴۰ ب.ظ
راهنمای ثبت نام سامانه ثنا
ثبت نام در سامانه ثنا را می‌توان هم در منزل و هم با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و با ارائه مدارک لازم (مشخصات شناسنامه‌ای و پستی) انجام داد.
نحوه ثبت نام بیمه سلامت همگانی
بیمه سلامت همگانی از جمله بیمه های درمانی است که می‌توان بدون پرداخت هزینه‌ای در آن ثبت نام کرد. با مراحل ثبت نام بیمه سلامت همراه ما باشید.
نحوه استعلام سهام عدالت و زمان واریز
برای پیگیری و استعلام سهام عدالت باید وارد سامانه رسمی سهام عدالت به آدرس www.samanese.ir شوید و مشخصات خود را وارد کنید.
راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی
مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با استفاده از ثبت نام در سامانه، فعالسازی حساب کاربری و وارد کردن گذرواژه تایید شده در سیستم امکان پذیر می‌باشد
نکاتی در مورد ثبت نام شماره شبا سهام عدالت
بنابر اعلام سازمان خصوصی سازی اعلام شماره شبای بانکی، شرط دریافت سود سهام عدالت است و تنها سامانه رسمی دریافت اطلاعات سامانه samanese.ir است
فرایند دریافت و ثبت نام وام مسکن بنیاد شهید به چه صورتی است؟
وام مسکن بنیاد شهید تسهیلاتی که بانک مرکزی موظف است از طریق بانک های عامل در اختیار جانبازان با اولویت درصد جانبازی، آزادگان و ... قرار دهد.
صدور گذرنامه فوری در مراکز پلیس +10
صدور گذرنامه فوری بدون حضور در اداره گذرنامه برای افرادی که بدون فوت وقت قصد خروج از کشور را دارند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
استعلام وضعیت گذرنامه چگونه انجام می‌شود؟
با استفاده از عملیات *110# و سیستم پیامکی 1100 می‌توانید استعلام وضعیت گذرنامه خود را دریافت کنید. با عملکرد این نوع سیستم‌ها همراه ما باشید.
استعلام ممنوع الخروجی از کشور به چه صورتی است؟
استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت و یا تلفن امکان پذیر نمی‌باشد و تنها راه کسب اطلاعات مراجعه حضوری در اداره گذرنامه است.
لیست بیماری های معافیت پزشکی در حین تحصیل (جدید)
مشمولان باتوجه به لیست بیماریهای معافیت پزشکی در حین تحصیل یا بیماری هایی که مقطع تحصیلی در آن اثر ندارد می‌توانند برای معافیت اقدام نمایند.
نحوه اعتراض به خلافی خودرو بیش از یک میلیون تومان و پرداخت آن
اعتراض به خلافی خودرو بیش از یک میلیون تومان و پرداخت آن به صورت حضوری و غیرحضوری انجام می شود.با نحوه پرداخت قسطی خلافی خودرو همراه ما باشید
آیین نامه بیماری های معافیت پزشکی(بخش پانزده،شانزده و هفده)
بخش پانزدهم (بیماری‌های قلب و عروق)، بخش شانزدهم ( بیماری‌های روماتولوژی و بافت همبند) و بخش هفدهم (بیماری‌های عفونی) را شامل می‌شوند.
آیین نامه بیماری های معافیت پزشکی(بخش دوازده، سیزده و چهارده)
بخش دوازدهم (بیماری‌های فک و دهان و دندان)، بخش سیزدهم ( بیماری‌های چشم و عوارض بینایی) و بخش چهاردهم (بیماری‌های گوش و حلق و بینی) می باشند
آیین نامه بیماری های معافیت پزشکی ( بخش نهم، دهم و یازدهم)
بیماری‌های شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی(بخش 9)، بیماریهای خون و انکولوژی (بخش 10) و بیماریهای دستگاه ادراری تناسلی (بخش 11) می‌باشند.
آیین نامه بیماری‌ های معافیت پزشکی (بخش چهارم، پنجم و ششم)
بیماریهای داخلی مغز و اعصاب،بیماریهای روانپزشکی و جراحی‌های مغز و اعصاب به ترتیب در بخش های چهارم،پنجم و ششم جدول معافیت‌ پزشکی قرار می‌گیرند
آیین نامه بیماری‌ های معافیت پزشکی (بخش اول، دوم، سوم)
بیماریهای عمومی،بیماریهای غدد مترشحه داخلی (تیروئید،چاقی و لاغری) و امراض پوستی به ترتیب بخش اول،دوم و سوم از جدول بیماریهای معافیت پزشکی است
مراحل دریافت کارت معافیت پزشکی چگونه است؟
مشمولان برای معافیت سربازی می‌توانند با توجه به شرایط معافیت پزشکی و وضعیت خود اقدام به درخواست معافیت پزشکی توسط سازمان نظام وظیفه گردانند.
راهنمای ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز
ثبت شرکت ها شامل ثبت نام شرکت، مراجعه به سایت ثبت شرکت و... است که پس از آن بایستی با مدارک مربوطه به اداره ثبت شرکت مراجعه نمایید.
مدارک لازم برای تعویض کارت ملی و تبدیل آن به کارت ملی هوشمند
ثبت کارت ملی هوشمند به وسیله ثبت نام اینترنتی در سامانه، نوبت گیری وپس از آن مراجعه در زمان مقرر و مکان تعیین شده انجام می‌گیرد.
مراحل نقل و انتقال سند خودرو
مراحل نقل و انتقال سند خودرو شامل مراجعه به مراکز تعویض پلاک، تسویه عدم خلافی از طریق مراکز پلیس + 10 و تسویه مالیات و ... می‌باشد.
پیگیری کارت سوخت، مدارک لازم جهت صدور المثنی کارت سوخت در دفاتر پلیس +10
مدارک لازم جهت تشخیص هویت (گواهی عدم سوء پیشینه)
به تازگی مراکز پلیس+10 شهرهای بزرگ خدمات مربوط به تشخیص هویت (گواهی عدم سوء پیشینه کیفری) را نیز انجام می دهند.
استعلام خلافی خودرو (اینترنتی، پیامک، حضوری)
استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیامک، تلفن و حضور در مراکز پلیس +10 امکان پذیر است. شماره اس ام اس گرفتن خلافی ماشین 1101202020 است.
مدارک لازم جهت صدور گواهی پروانه کسب (جواز کسب)
مدارک لازم جهت صدور گواهی پروانه کسب (جواز کسب) شامل کپی از صفحات شناسنامه، 3قطعه عکس و...است. مدارک لازم جهت صدور گواهی پروانه کسب جواز کسب
مدارک لازم جهت تعویض کارت معافیت و تعویض کارت پایان خدمت
مدارک لازم جهت تعویض کارت معافیت و تعویض کارت پایان خدمت، صدور کارت هوشمند سربازی، تعویض کارت معافیت، تعویض کارت پایان خدمت سربازی
مدارک تعویض گواهینامه و تمدید گواهینامه رانندگی
مدارک تمدید گواهینامه رانندگی مطابق با قوانین اداره راهنمایی رانندگی، صدور گواهینامه المثنی، مدارک تعویض گواهینامه، تمدید گواهینامه رانندگی
هزینه و مدارک لازم جهت صدور گذرنامه بدون حضور در اداره گذرنامه
مدارک لازم جهت صدور گذرنامه، هزینه گذرنامه، مدارک گذرنامه بدون حضور در اداره گذرنامه، مدارک گذرنامه برای آقایان، مدارک گذرنامه برای خانم ها
نحوه آزاد کردن مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه (عدم کاریابی)
استناد موسسه کاریابی به عدم وجود فرصت شغلی مناسب برای متقاضی به همراه شرایطی دیگر می‌تواند به آزاد کردن مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه منجر شود.
راهنمای جامع تعویض پلاک خودرو و مدارک مورد نیاز
تعویض پلاک خودرو شامل مراحل صدور پلاک، مدارک موردنیاز برای تعویض پلاک که پیش‌نیازهای نقل و انتقال خودرو هستند و همچنین آدرس مراکز تعویض پلاک تهران، مدارک موردنیاز صدور کارت المثنی مشخصات خودرو و سند المثنی مالکیت خودرو
راهنمای کامل شماره پلاک خودرو به تفکیک شهر و استان
در این مقاله لیست کاملی از شماره پلاک های خودرو که مربوط به هر شهر می شوند آورده شده است. همچنین پلاک خودروهای استان تهران به تفکیک بخش‌های مختلف، و پلاک خودرو دیگر استان‌ها به تفکیک شهرستان‌ صادر کننده و نیز رنگ پلاک خودروها شرح داده شده است.
۹۶/۱۰/۱۰
news