خبر20

تنوعی از اخبار روز ایران و جهان

خبر20

تنوعی از اخبار روز ایران و جهان

فیلم نماز رهبری بر پیکر و تابوت هاشمی

سه شنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۵، ۰۳:۲۴ ب.ظ

آیین تشییع پیکر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام راحل و رهبری ساعت 8 و 30 دقیقه امروز (سه شنبه) در دانشگاه تهران و با حضور جمعی از مردم و مسئولان کشوری و لشکری و همچنین خانواده آن مرحوم آغاز شد.
 به گزارش «تابناک»، قرار است پس از اینکه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نماز می خوانند، مراسم تشییع از دانشگاه تهران به سمت خیابان انقلاب و سپس خیایان حافظ آغاز شود.
 آنطور که در اطلاعیه ستاد بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی آمده است، قرار است پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از برگزاری نماز از دانشگاه تهران به سمت پل کالج و سپس از خیابان حافظ به سمت ضریح مطهر امام راحل تشییع شود.
به گفته فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی از خیابان حافظ تا میدان راه آهن تا آنجایی که ترافیک اجازه بدهد، مراسم تشییع ادامه خواهد یافت.
قرار است پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی سپس به حرم امام خمینی(ره) منتقل شود و در کنار پیر و مرداش و همچنین در جوار یاران شهید انقلابی اش به خاک سپرده شود.
مراسم اقامه نماز، تشییع و خاک سپاری پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، از شبکه یک سیما، شبکه خبر، رادیو ایران، رادیو تهران، رادیو جوان و رادیو فرهنگ پخش خواهد شد.
همچنین دیگر شبکه های سیما به تناسب، به این مراسم خواهند پرداخت و با پخش برنامه هایی، مروری بر مبارزات و تلاش های خستگی ناپذیر آیت الله هاشمی رفسنجانی خواهند داشت.
شبکه های رادیویی ایران، تهران، جوان و فرهنگ نیز مراسم نماز و تشییع را به طور زنده پوشش رسانه ای می دهند و در مسیر تشییع نیز گزارش ها و گفت وگوهایی با تشییع کنندگان خواهند ...

لینک دانلود فیلم بزودی

۹۵/۱۰/۲۱
news